Post

Tajlandia – kraina uśmiechuMas może ochotę odpocząć i poznać kulturę innych krajów? A więc, na co czekasz? Może na urlop? To jest zwykle największa przeszkoda, która trzyma nas w kraju. Zwykle chcemy dostać urlop na wakacje. Nie jest to jednak zawsze możliwe, ponieważ wszyscy są chcą go dostać właśnie w tym terminie. Niestety, nie może firma stanąć i dać wolnego wszystkim pracownikom, wiec trzeba się jakoś podzielić.

Co jeśli trafi się nam wonne w zimie? Nie ma się, co załamywać. Niektórym wydaje się, że jak chcieli pojechać na wakacje w lecie i nie dostali urlopu to koniec świata, ponieważ już nigdzie nie będą mogli jechać. Jest to jednak błędne myślenie i powoduje u nas tylko zły humor, ale żadnych korzyści. Dlatego trzeba dzisiaj, myśleć bardziej kreatywnie. Nie możemy się ograniczać tylko do jednego kraju, do którego zawsze jeździliśmy. Jeśli będziemy poznawać kulturę także innych państw to nie tylko będziemy mieć ciekawe akacje, ale także będziemy bogatsi o cenna wiedzę, której nie znajdziemy na żadnej witrynie internetowej.

Ale gdzie jechać skoro jest zima? Jest przecież mnóstwo państw, w których podczas naszej zimy jest ciepło a nawet upalnie. Mowa tu oczywiści o tropikach, gdzie do czynienia mamy tylko z dwoma porami roku, czyli suchą i deszczową. Podczas pory deszczowej nie jest zbyt przyjemnie, ponieważ praktycznie codziennie pada deszcz, są burze, a oceany są niespokojne. Dlatego trzeba wybrać się w czasie pory suchej.

Niesamowite przeżycia i piękne plaże

Takim krajem, który idealnie nada się na odwiedzenie go w zimie jest Tajlandia. Jest to kraj, który wygląda jak z bajki. Znajdziemy w nim cudowne plaże oraz lazurową wodę, w której zanurzone są potężne skały wapienne wyglądające jak ogromne statki porośnięte drzewami i inna roślinnością. Zachwyci Cię także kultura Tajów. Są oni ciągle uśmiechnięci, chętni do pomocy oraz pełni życzliwości.

Niezwykle interesującym miastem, jakie często widujemy na filmach jest Bangkok. Jest ono nie tylko egzotyczne, ale także niezwykle nowoczesne. Nocne życia jest pełne wrażeń i przeżyć. Znajdziemy tam mnóstwo przeróżnych aromatów, nowoczesne centra handlowe oraz zachwycające świątynie oraz pałac królewski. Masz także okazję zapoznać się z kulturą mniejszości etnicznych, która jest niezwykle inna od naszej i bardzo ciekawa. Możesz także zobaczyć potężna dżunglę. Odwiedzisz plemnię Karen, które żyje na wzgórzach oraz odwiedzisz kampus słoni.