Post

Co trzeba zobaczyć będąc w Tajlandii?

 

 

Tajlandia oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. W tym egzotycznym kraju zachwycają nie tylko rajskie plaże, turkusowa woda i niekończące się dżungle. Warto zajrzeć także do historycznych miejsc i odbyć krótką wycieczkę w czasie, by lepiej zrozumieć kulturę i mentalność radosnych, aczkolwiek stonowanych Tajów. Przygotowaliśmy dziś kilka miejsc, w które trzeba się wybrać, będąc w Tajlandii. Sprawdź również informacje o najlepszych atrakcjach w Tajlandii na https://planetescape.pl/blog/najlepsze-atrakcje-w-tajlandii-co-warto-zobaczyc/.

Tajlandia w miniaturze
To niestandardowa opcja, jednak dająca nam szereg możliwości. Park miniatur Ancient City (albo inaczej Muang Boran) jest położony niewiele ponad 30 kilometrów od stolicy Tajlandii, Bangkoku. Z roku na rok park cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów z zachodu, pomimo tego, że został otworzony w 1972 roku. Co ciekawe, granice Ancient City odpowiadają rzeczywistym granicom państwa. W tej miniaturowej Tajlandii znajdziemy około 116 replik świątyń oraz budowli świeckich od samego początku istnienia kraju. W planach jest stworzenie kolejnych, współczesnych replik. Park ten ma opinię „otwartego podręcznika historii”, ponieważ spacer wokół miniatur przenosi nas w czasie do starożytnej Tajlandii dotkniętej najazdami i atakami sąsiadujących państwa. Dlaczego warto zacząć akurat od tego miejsca? Jako, że dostępne są tu prawie wszystkie najsłynniejsze repliki budowli, możemy rozeznać się w miejscach, do których chcielibyśmy się udać po więcej. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje ok. 16 USD i będą to naprawdę świetnie wydane pieniądze.

Pałac Królewski
The Grand Royal Palace to miejsce, którego pod żadnym pozorem nie możecie ominąć. Znajduje się on w sercu Starego Miasta Królewskiego i na pewno go nie przeoczycie, bo jego powierzchnia zajmuje 218 tysięcy metrów kwadratowych, a otacza go biały mur. Król Rama V był ostatnim szczęśliwcem, który zamieszkiwał pałac, który obecnie stoi otworem dla turystów. Generalnie Pałac Królewski dzieli się na dwie części, świecką, którą zamieszkiwała rodzina królewska i jej świta oraz religijną, do której należy kompleks świątynny Wat Phra Kaeo. Na terenie pałacu znajdziemy wiele europejskich akcentów, w szczególności patrząc na architekturę, która stanowi połączenie budownictwa tajskiego z zachodnim. Które sale są udostępnione dla zwiedzających? Przykładowo, piękne pomieszczenia zwane Phra Maha Monthian, które zawierają salę audiencyjną oraz salę koronacyjną. Oprócz tego możemy odwiedzić Salę Amarindy, bogato zdobioną i przeznaczoną do obchodzenia ważnych uroczystości państwowych. Zobaczymy w niej pierwszy antyczny tron królów tajskich, którego podstawa przypomina kształtem łódź. Na terenie The Grand Royal Palace znajdują się także dwa muzea – Muzeum Świątynne oraz Muzeum Numizmatyczne i Zdobnictwa, które wystawiają ekspozycje dotyczące historii Tajlandii. Można tam zobaczyć naprawdę ciekawe rzeczy, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Bilet wstępy dla osoby dorosłej kosztuje ok. 8 dolarów (do wszystkich dostępnych sal i muzeów), a pałac można zwiedzać od godziny 8:30 do 15:30, chociaż powinno się sprawdzić w internecie dostępność na dany dzień (może być zamknięty przez obchody świąt państwowych lub lokalnych).

Restaurację tajską!
Najlepiej taką, w której stołują się lokalny mieszkańcy. Niestety, Bangkok w dużej mierze został skomercjalozowany i na ulicach widać wyraźny wpływ zachodu, ale nie wolno się poddawać – na pewno znajdzie się dobra tradycyjna restauracja.