Post

Malezja – plantacje herbaty i niesamowite widokiMasz ochotę na podróż? Może nad morze? A może góry? Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać to czas zacząć planować, ponieważ wakacje coraz bliżej każdy jednak myśli o tym, aby na ten czas dodać urlop, który powoli wygrzewać się w słońcu i opalać na plaży czy nad rzeką.

No dobrze, ale czy musisz ciągle ograniczać się do naszego kraju? Jest tyle ciekawych miejsc na świecie, ty, co roku jeździsz nad Bałtyk. A może czas coś zmienić? Zapewne pierwsza przeszkoda jest cena takiego wyjazdy np. w tropiki. Wydaje Ci się, ze, jeśli jest dalej, to trzeba więcej płacić. Takie myślenie nie jest dobre, ponieważ zamyka Cię w naszym kraju i nie pozwala nigdzie indziej wyjechać z obawy przed kosztami. A może sprawdzałaś oferty i ceny wylotów oraz hoteli w tropikach? Zapewne nie, ponieważ nie chciałaś robić sobie nadziei na tak piękne miejsce. A więc sprawdź, jakie są ceny i porównaj. Weź na przykład pod lupę Malezję oraz Bałtyk. Jak zapewne widzisz nie ma zbytniej różnicy, a niekiedy nawet jest tak, że wychodzi znacznie taniej niż podróż po naszym kraju.

Jeśli chcesz lecieć do Malezji to zrobić to najlepiej z biurem podróży. Jest to nie tylko najbardziej opłacalna forma, ale także najbardziej bezpieczna. Co więcej będziesz mogła zwiedzić wiele miejsc, których sama nie dałabyś zobaczyć, ponieważ miałabyś problem z dogadaniem się w innym języku w sprawie transportu. Od czego zaczniesz, jeśli pojedziesz z biurem podroży? Przylot jest do Kuala Lampur, czyli miasta, które jest dumą Malezji. Tam też będziesz mieć hotel. Dzięki temu, będziesz mogła odpocząć po długiej podróży. To jednak nie będzie nic nudnego, gdyż w Malezji znajdziecie nie tylko rdzennych mieszkańców, ale także hindusów, chińczyków oraz inne narodowości. Spędzisz również tydzień w raju, czyli na pięknych wysepkach w Zatoce Tajskiej. W tym miejscu nie usłyszycie szumu samochodów i klaksonów, ale wody oraz śpiew ptaków.

Bagaż niezbędny

Skoro już wiem gdzie jechać to teraz należy się zastanowić, co ze sobą zabrać. Nie wiesz, jaki jest klimat w Malezji? Wiadomo, że na pewno jest gorąco. Co wiec będziesz potrzebowała? Przede wszystkim stroju kąpielowego, bo przecież będziesz na najpiękniejszych plażach tego kraju. Jeśli mowa o bikini, to wraz z nim powinnaś mieć krem z filtrem, który ochroni Cię przed słońcem. Jest on tam bardzo potrzebny z uwagi na silne słońce.  Nie zapomnij także o zwiewnych ciuchach i cieplejszej bluzie o samolotu. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentów oraz paszportu i pieniędzy.