Post

Podróż na Goa i Radżastan – niesamowite IndieChcesz podziwiać piękne krajobrazy, zachwycić się, mnóstwem kolorów, dźwięków, zapachów i smaków, jakie czekają każdego w Radżastanie? Masz ochotę na relaks na plażach Goa? Do atrakcji możesz doliczyć także miasto Delhi. Wobec niego możesz przeróżne odczucia – jedni są nim oczarowani zaś inni go nienawidzą. Możesz zachwycić się również Taj Mahal o wschodzie słońca a także poczuć prawdziwy tropikalny klimat na rajskich plażach.

Podróż do Indii może być największym przeżyciem w życiu. W ciągu całej wycieczki znajdzie się coś ciekawego dla każdego gustu oraz smaku. Dla tych, którzy kochają tropikalne zatłoczone miasta, pełne straganów oraz rowerów, a także mnóstwa zapachów od tych pochodzących ze sprzedawanych przypraw, aż po te pochodzące ze smażonych potraw na ulicy. Dla tych, którzy nie przepadają za tłumem doskonała będzie plaża Goa, która wygląda jak wyjęta z filmu o piratach. Okala ją turkusowa woda, w której będziesz miał ochotę się zanurzyć i zaznać nieco podwodnego spokoju. Zaś dla wielbicieli pięknych budowli będzie cudowny Taj Mahal, który zachwyci nas swoją gracją, wykonaniem oraz historią, który zapewne każdy z nas słyszał.

Takie niesamowite okazje oferują nam biura podróży. Jeśli znajdziemy możliwość wyjazdu, to nie mamy, co czekać, ale czas biec i się pakować. Indie s a bardzo ciekawym państwem, więc będziemy mieli nie tylko, co opowiadać, ale także mnóstwo wspomnień i zdjęć.

Niezbędne rzeczy

Co jednak powinienem zabrać na taką podróż? Mimo że u nas jest teraz gorąco i lato, to w Indiach o tej porze nie jest zbyt ładna pogoda. Jeżeli chcesz lecieć teraz to przygotuj się na deszcze i burze. Jeśli jednak zdecydujesz się na lot w miesiącach od listopada do marca, to trafisz na doskonałą pogodę, spokojne wody oraz wszechobecną zieleń.

W taką podróż, bardzo przydatny będzie krem z filtrem. Będzie on Ci potrzebny nie tylko wtedy, kiedy słońce będzie najwyżej na niebie, ale także, kiedy będzie zachodzić.  W takim klimacie możemy zostać spieczeni w każdej chwili, dlatego lepiej jest się smarować na zapas. Niezbędne będą także przewiewne ciuchy oraz klapki i buty pełne. Na przelot samolotem możesz zabrać ciepłe skarpetki oraz dres, gdyż na pewno będzie tam działać klimatyzacja. Nie zapomnij również zabrać ze sobą nieco pieniędzy lub karty kredytowej. Lepszym wyborem będzie jednak gotówka, którą możesz pochować w różnych zakątkach torby. Nie zapomnij także o najważniejszym, czyli dokumentach, które będą mogły stwierdzić, kim jesteś.