Post

Oferty turystyczne last minute czy warto?Marzysz o wakacjach na dwa tygodnie lub nawet dłużej? Oczywiście, wiele osób o takich marzy, ale nie każdy ma możliwość wyjechać. Pierwszą przeszkoda jest urlop. Mnie jesteś przecież pewna, że go dostaniesz i okazać się może, że Ty zaplanujesz wakacje, a z wyjazdu nic. Dlatego trzeba jakoś te dwa czynniki ze sobą połączyć.

Bardzo ważne jest to, aby nie planować nic na wyrost. Jeśli okaże się, że masz już zamówiony bus lub miejsce w hotelu, a nie dostaniesz urlopu, to wszystko przepadnie, gdyż zwykle trzeba wypłacać kaucję. Jeżeli zaś dostaniesz urlop, ale w żadnym hotelu nie będzie wolnego pokoju to także plany lęgnął w gruzach. Dlatego najlepiej jest najpierw znaleźć oferty i hotele bez rezerwowania ich, a dopiero później iść do szefa i pytać o urlop. Taka kolejność jest znacznie bardziej dla nas opłacalna. Co jeśli jednak wolnego nie uda się akurat teraz dostać? To trudno, będziemy musieli czekać na inne okazje. Najważniejsze, żeby siedzieć i kontrolować często czy czasem nie ma jakichś fajnych i tanich ofert last minute.

Fakty i mity last minute

Z pewnością słyszałaś wiele opowieści na temat takiego rodzaju wakacji zarówno tych dobrych jak i złych. Dlatego czas rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i nie zrażać się plotkami, ale zacząć samemu myśleć. Zapewne słyszałaś, że wczasy last minute są gorsze od tych, za które zapłacimy cała kwotę. Est to kompletna bzdura i nie mamy, co czegoś takiego słuchać. To, że Ty mniej zapłacisz za swoje wakacje nie reszta podróżnych to wcale nie oznacza, że będziesz leciał z bagażami innym samolotem. Nieważne ile zapłacisz, jesteś takim samym uczestnikiem wycieczki jak CI, którzy zapłacili za nią więcej. Wczasy tego typu polegają na tym, że wszystko jest identycznie, ale lecimy za znacznie mniejszą kwotę, ponieważ zostały ostatnie miejsca, a czas wycieczki się zbliża. Żeby nie być do tyłu na inwestycji, biuro podróży woli opuścić cenę i wyjść na zero niż mieć stary w formie pustego miejsca.

Kolejną kwestią jest to, że im tańsze wczasy tym mniejszy wybór. W tym przypadku jest to prawdą, ponieważ niekiedy zostają tylko pojedyncze miejsca. Może się, więc okazać, że chcesz lecieć ze znajomymi i jest was czworo, a miejsc tylko dwa. W takim wypadku trzeba szukać czegoś innego. Niektórzy twierdzą także, że wczasy last minute to chaos. Nieprawda. To, że skorzystasz z oferty, która jest znacznie tańsza nie oznacza, że będziesz lecieć już na drugi dzień. Zwykle ceny znacznie spadają już na dwa/trzy tygodnie przed wyjazdem.