Post

Organizacja wakacji krok po krokuChcesz wyjechać na długie wakacje z dziećmi? Jeśli tak, to zapewne masz już zarys planu, jaki zamierzasz podczas tej podróży wprowadzić w życie. Na pewno zaplanowałaś już takie rzeczy jak pływanie w Bałtyku, zwiedzanie zabytkowe, pływanie łódką, opalanie się, gdzie zjecie posiłki itp.

Jednak do tego plan nie powinien się ograniczać. Powinnaś wiedzieć jak dokładnie zorganizować wakacje, aby niczego nie zapomnieć, porządnie się spakować oraz aby przy jakiejś wycieczce nie zgubiły się dzieci. Takie wakacje to mnóstwo nerwów, stresu i zabiegania, a wcale nie muszą takie być. Dlatego bardzo ważne jest to, aby umówić się z pozostałymi podróżnikami, co chcą robić na wakacjach, aby nie było zbieżności i obrażania się. Zacząć oczywiście powinniśmy od pakowania się. Jest to rzecz najważniejsza, którą bierzemy pod uwagę na początku. Jeśli twoje dzieci potrafią już same sobie wybrać ciuchy do ubrania, to poproś ich, aby je wyjęły z szafki i położyły na łóżku. Ty przejrzysz je wszystkie i odrzucisz te, które są niepotrzebne lub stare i zniszczone. Jest to najlepszy sposób, aby się dogadać bez kłótni sprawie ubioru. To damo zrób z Twoim bagażem. Najpierw wybierz te rzeczy, które chciałabyś ze sobą zabrać, a później, jeśli będzie ich za dużo przebierz je jeszcze raz i odrzuć te, bez których da się przeżyć nad morzem.

Niezbędne rzeczy

Kolejnym, krokiem jest spakowanie kosmetyczki oraz innych rzecz, które mogą si przydać zarówno w czasie drogi jak i podczas wakacji. Jeśli twoje dzieci chcą wziąć gry, to musisz postawić ultimatum, że podczas wycieczek nie mogą na nich grać, tylko w czasie podróży. Ty postaraj się ograniczyć kosmetyczkę i nie bierz rzeczy, które mogą się stopić typy szminka czy pomadka. Aby nie brać całej butelki w podróż znacznie lepiej jest kupić mniejsze butelki takie jak do samolotu, a wtedy kosmetyczka stanie się znacznie mniej przepełniona. Nie zapomnij tak o ładowarce do telefonu, nawigacji oraz laptopa, jeśli go zabierasz. Bardzo pomocny i przede wszystkim potrzebny w naprawdę upalne dni będzie krem z filtrem. Ochroni on skórę naszą oraz dzieci przed poparzeniami i uniemożliwieniem wychodzenia na dwór.

Nakrycia głowy

Podczas lata, a nawet w Polsce potrafią być prawdziwie wysokie temperatury. Aby nie dostać udaru słonecznego, konieczne jest założenie czapki, kiedy wychodzimy na dwór. Nie bierzemy jednak tych wełnianych, ale kaszkiety, kapelusze itp. czyli lekkie i przewiewne.