Post

Kultura innych krajów – dlaczego warto się z nią zapoznać zanim wybierze się miejsce na wakacje?Chcesz wyjechać na wakacje? Jeśli tak, to zapewne musisz najpierw otrzymać urlop. Jednak nie zawsze jest łatwo dostać go wtedy, kiedy chcemy. Większość osób, chce mieć urlop w okresie wakacyjnym, gdyż wtedy jest ciepło i chcą zabrać dzieciaki nad morze, w góry czy też do jakiegoś parku rozrywki.

Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że wszyscy na raz i tak nie dostaną urlopu, ponieważ firma nie maiłaby pracowników i na czas letni musiałby stanąć. Dlatego część dostanie go wtedy, kiedy chce, a inna część wtedy, kiedy w ogóle nie ma na niego ochoty. Niestety, ale innego wyjścia nie ma. Znacznie lepszą alternatywą jest praca zdalna. Jest ona nie tylko znacznie dla nas wygodniejsza, ale nie przeszkadza nam w wyjeżdżaniu.

U nas w Polsce, nie jest jeszcze ona na tyle popularna, ale w innych krajach nikogo to nie dziwi, jeśli ktoś powie, że pracuje z domu. Co więcej taka forma pracy jest znacznie lepiej płatna. Dodatkowe korzyści wiążą się z tym, że prawodawca nie musi nas utrzymywać w firmie, jako pracownika. Przede wszystkim nie musi mieć on miejsca pracy, nie potrzebuje biurka, nie korzysta z prądu oraz sprzętu firmowego. Dlatego też, pracodawcy coraz częściej godzą się na to, aby ich pracownicy właśnie w taki sposób wykonywali swoje obowiązki. Dla nas jest to także znacznie bardzo korzystne już nie tylko pod względem lepszej płacy, ale przede wszystkim tego, że możemy pracować w domu i nie trzeba dojeżdżać do pracy. Dzięki temu, nie tracimy pieniędzy na dojazd, naprawę ewentualnych zużyć części samochodowych. Co najlepsze, jeśli tylko chcemy możemy pracować w piżamach i z kubkiem kawy w ręku i nikt nam ego nie zabroni.

Znajomość kultury to podstawa

Jeżeli zamierzamy podróżować mając poradzę zdalną, to powinniśmy wiedzieć jedną podstawową rzecz: musimy poznać kulturę państwa, do którego zamierzamy jechać. Nie chodzi tu oczywiście o wertowanie książek czy uczenie się daty każdej bitwy, ale o to, aby znać mniej więcej zwyczaje danego kraju.  Musisz wiedzieć, jak ludzie się tam witają, czego nie wolno nam robić na danym terenie oraz co może takiego obcokrajowca obrazić.

Pamiętaj, że różne znaki pokazywane rękami w innych krajach mogą oznaczać bardzo odmienne rzeczy. W innych państwach nie wolno podawać ręki, w innych trzeba zawsze itp. jeżeli znamy przynajmniej podstawowe rzeczy na temat kultury danego kraju, to istnieją znacznie, mniejsze szanse na to, że wpakujemy się w kłopoty.