Post

Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.1Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynkiem, która pozwoli nam na zebranie myśli oraz chwilę dla siebie, podczas której możemy się zrelaksować i trochę pomyśleć o niczym. Jeżeli mamy prace umysłowa, to jest to bardzo ważne i stanowi część, która jest nieodzowna, aby kreatywnie pracować. Niekiedy wystarczy mała drzemka, a za innym razem może przydać się nam długa podróż.

Jeśli chcemy gdzieś wyjechać, to zwykle pojawiają się komplikacje. Dotyczy to szczególnie tych, którzy pracują stacjonarnie. Znacznie ciekawszym wyjściem jest praca zdalna. U nas w Polsce nie jest to jeszcze na tyle popularne, ponieważ w taki sposób pracuje około 10 % rodaków, ale także zaczyna być ona doceniana oraz brana pod uwagę w ofertach pracy. Nie każdy jednak może ja podjąć. Taka forma pracy może być oczekiwana np. przez informatyków, blogerów, którzy zarabiają na swoich witrynach oraz takich zawodach, gdzie najważniejszym narzędziem pracy może być laptop. Jest to bardzo wygodne, ponieważ taką prace możemy wykonywać z każdego miejsca. Wyjeżdżamy, więc gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy i nikt nie robi nam z tego powodu problemów.

Taka praca jest marzeniem wielu, ale wbrew pozorom nie należy wcale do łatwych. Przede wszystkim, trzeba mieć do niej mnóstwo motywacji. Zastanów się czy dałbyś redę wstać rano, wiedząc, że nie musisz nigdzie jechać, stać w korkach i się elegancko ubierać? Zapewne by Ci się nie chciało. Oczywiście możemy przed komputerem siedzieć w piżamach i z kubkiem kawy w ręku, ale usiedzenie przed komputerem kilku godzin i tak nie należy do najłatwiejszych.

Cenne informacje dla latających

Jeżeli już kilka lat wcześniej zacząłeś prace zdalną i właśnie teraz chcesz spróbować gdzieś indziej, to zapewne jest to Twój pierwszy lot samolotem. Dlatego musisz wiedzieć kilka rzeczy zanim do samolotu wsiądziesz.

Pamiętaj, aby do walizek nie pakować żadnych substancji wybuchowych, ani łatwopalnych. Nikt tu nie mówi o bombie, ale np. latarki gazowe. Petardy czy nawet rozpałki do grilla zaliczają się do tej kategorii. Nie możemy także zabrać ze sobą nożyczek, noży, maczet i żadnych przedmiotów, które są ostre i stwarzają niebezpieczeństwo. W przypadku płynów możemy wziąć ich tylko w 100 ml buteleczkach w łącznej całości 1l. Przed pakowaniem sprawdzaj, jakie są wymogi dotyczące bagażu, ponieważ dopłaty są drogie. Sprawdź, jakie produkty możesz przewozić a jakie nie. Podczas odprawy miej rzeczy typu laptop, telefon czy aparat na wierzchu, aby później nie szukać ich na dnie torby.