Post

Wiedza niezbędna do podróżowania samolotemChcesz mieć w końcu wymarzone wakacje? Jeśli tak, to powinieneś najpierw zadbać o to, aby dostać w pracy urlop. To jednak niekiedy może się okazać trudniejsze nie oszczędzanie pieniędzy na wyjazd. Dzieje się przede wszystkim tak, dlatego, że zwykle, wszyscy chcą dostać urlop w jednym terminie i zawsze są to oczywiście wakacje. Dzięki temu, mogą on i lecieć nad morze czy zabrać dzieciaki na wakacje. Jeśli ktoś ma małe dzieci, które chodzą np. do pierwszej klasy podstawówki i dodatkowo jeszcze noworodka, to niestety nie ma innej możliwości zabrać takich maluchów na wakacje.

Dlatego urlop powinniśmy planować w taki sposób, aby uwzględnić w nim niespodziewane. Czyli jeśli nie dostaniemy go w wakacje, to starajmy się o ten na feriach zimowych. Po co nam taki urlop, skoro nie możemy pojechać nad morze? Ano po to, żeby polecieć do ciepłych krajów. Nie w każdym będzie wtedy idealna pora, ale np. Tajlandia się sprawdzi. W tym czasie mamy tam porę suchą, więc jest optymalna temperatura, najdłuższy dzień oraz piękny lazurowy ocean, a także piaszczyste plaże i wszędzie potężne palmy. Co najlepsze jest tam niedrogo, więc o kwoty dań w restauracjach nie musimy się obawiać. Dzięki temu możemy mieć tanie wakacje nawet z dziećmi. Zanim jednak polecimy, powinniśmy nabyć pewną wiedzę, która ułatwi nam przeprawę samolotem, a także cała podróż, niekiedy taki brak wiedzy może nam zepsuć wycieczkę.

Kilka wskazówek

Jeśli lecisz po raz pierwszy samolotem, to powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim sprawdź, jakie możesz mieć wymiary bagażu. Zależą one od linii lotniczych. Sprawdź również, jakie rzeczy możesz ze sobą zabrać, a jakie nie. Pamiętaj, że ostre przedmioty typu żyletki, nożyczki, maczety itp. nie mogą być wniesione na pokład samolotu. Sprawdź również, czego nie możesz wwieść do polski, aby przy wylocie nie było komplikacji podczas powrotu do kraju. Bardzo ważne jest także, aby nie zapomnieć wziąć ze sobą dokumentów zarówno dla Ciebie jak i reszty podróżujących z Tobą osób.

W przypadku pierwszego lotu bardzo istotne jest również, aby być częściej na lotnisku przynajmniej 2 godziny. Da Ci to czas na znalezienie bramki. Jeśli masz tylko podręczny bagaż i podróżujesz w strefie Schengen, to wystarczy, jeśli będzie tylko 40 minut wcześniej. Kiedy już wylądujesz, obsługa skieruje Cię do odpowiedniego samolotu, który dostarczy Cię do terminalu. Tam przejdziesz także kontrolę graniczną i wizową.