Post

Biuro podróży – szybko zaplanowane wakacjeChcesz wreszcie odpocząć gdzieś z dala od zgiełku miasta, ciągłego wdychania spalin samochodowych, hałasu oraz tłumów ludzi? Jeśli tak, to powinnaś wziąć sobie urlop w pracy i gdzieś pojechać. Ale gdzie? Wiadomo, że wolnego od ręki się dostać nie da i może się okazać, z trafi się dopiero za pół roku.

Marzy Ci się morze? No dobrze, ale pierwszym problemem to jest właśnie ta kwestia dotycząca urlopu, a drugim są pieniądze. No właśnie, jak wiesz zapewne, wakacje w Polsce potrafią być znacznie droższe niż za granicą. Jest to prawdziwe stwierdzenie. Spróbuj na przykład poszukać hotelu nad morzem. Jaką cenę znajdziesz za jednak noc? Tak, dobrze widzisz minimum 200 zł, jeśli chcesz mieć blisko morze. A weź pod uwagę na przykład Tajlandię. Jakie ceny widzisz? No właśnie, tam hotel z dostępem do morza, a nawet na samej plaży kosztuje około 100 złotych za noc. Jest różniąca prawda? Szczególnie, jeśli weźmiesz się pod uwagę to, że tam jest cały czas ciepło, wszędzie dokoła mamy palmy i piękne, czyste i lazurowe wody, a woda w oceanie ma nawet 30 stopni. Dlatego znacznie lepiej opłacalna jest podróż do ciepłych krajów. Musisz jednak szukać naprawdę dobrych promocji, ponieważ bilety lotnicze są drogie i kosztują nawet 2 tysiące w jedną stronę.

Bez zmartwień

Znacznie lepszym pomysłem niż jeżdżenie samemu mogą być wakacje przez biuro podróży. Wyjdzie nam to nie tylko taniej, ale do tego znacznie wygodniej. Co najlepsze wcale nie musimy sami planować, co będziemy robić na takich akacjach, ponieważ to biuro za nas o wszystkim pomyśli. W takie wycieczki mamy zwykle wliczony hotel, kierowcę, atrakcje, przeloty, przejażdżki i niekiedy posiłki.

A jak by to wyglądało gdybyś pojechała sama? Przede wszystkim tak, że nie mogłabyś w ogóle się wydostać z lotniska, bo nie wiedziałbyś jak to zrobić ani czym. Kiedy wreszcie znalazłabyś taxi, to okazałoby się, że kierowca wyciągnął od Ciebie majątek, ponieważ doskonale widział, że jesteś turystką. Z hotelem też nie byłoby tak łatwo, ponieważ rezerwacji musiałbyś dokonać przez Internet, gdyż nie dogadasz się z tubylcami. Później jeszcze musisz go znaleźć i przy okazji dogadać się z kierowcą, żeby wiedział gdzie jechać. Wszelkich atrakcji i rozrywek musiałbyś poszukiwać sama, dojazd do nich także załatwiać i szukać kierowcy. Oczywiście obiady oraz inne posiłki musiałbyś jeść w barze czy restauracji, ponieważ za hotel wyszłoby wtedy zbyt dużo, a zapewne podawaliby dość ciekawe posiłki tradycyjne w danym miejscu, więc mogłoby się okazać, że nie jesteś fanką np. ślimaków czy owoców morza. Dlatego wygodniej i bezpiecznej jest jechać na wakacje z biurem podróży.