Post

Dziecko w podróży – poradnik jak podróżować z dzieckiemChcesz wyjechać na wakacje? Bardzo duża liczba ludzi ma zapewne takie plany jednak nie każdemu się one sprawdzają. Zwykle największa przeszkodą są w tym wypadku pieniądze, które stawiają nas w kropce i powodują, że nie mamy zbytniego wyboru, jeśli chodzi o podróże.

Jednak pieniądze to nie jedyna przeszkoda. Do następnego kosza problemów wrzucamy także brak możliwości dostanie urlopu. Oczywiście, nie chodzi tu o sam urlop, ale dokładniej o jego termin. Są niestety małe szanse na to, że uda nam się go otrzymać w tym czasie, jaki chcemy. Zwykle każdy chce mieć urlop na wakacjach, ponieważ właśnie w tym czasie mamy szansę na zabranie dzieci na wakacje nam przykład nad morze czy gdzieś indziej. Jeśli jednak urlop dostaniemy w zimowych miesiącach, to mamy wątpliwości czy przypadkiem nie spędzimy dni wolnych w domu przed telewizorem. Nie jest to jednak odpowiedni pomysł. Zapominamy przecież, że istnieją trakcie kraje, w których w czasie, kiedy u nas jest zima, to tam jest gorące lato. W tropikach oczywiście cały czas jest ciepło, ale w okresie zimowym w niektórych terenach panuje tam największe gorąco. Są tam dwie pory, czyli deszczowa i sucha. Podczas deszczowej zwykle nie warto jechać, ponieważ temperatura jest potężnie wysoka, ciągle są burze oraz jest bardzo duża wilgotność powietrza. Nie znajdziemy także błękitnej wody oraz nieba. Dlatego, pora zimowa jest idealna dla naszego wyjazdu.

Samolot czy samochód?

Jeśli mamy dzieci, to podróżowanie jest znacznie trudniejsze. Tyczy się to szczególnie rodziców, których maluch jest w wieku, kiedy zaczyna raczkować i już nie może usiedzieć ani chwili w jednym miejscu. Jeżeli zamierzamy jechać gdzieś w tereny polski, to znacznie lepszym pomysłem będzie podróż autem. Taki środek transportu pozwala nam na zatrzymanie się w każdej chwili, jeśli dziecko bezie płakać lub zwymiotuje. Jest jednak ten problem, że wtedy trzeba jechać we dwoje, aby jedna osoba prowadziła, a druga zajmowała się malcem w czasie drogi. Kolejną wadą jest powolny sposób poruszania się autem, jeśli trafimy na korki, a u nas znajdują się one nawet na autostradzie. No i ostatnia, czyli niemożność dostania się samochodem do innego kraju.

Samolot w tym przypadku może być znacznie lepszym wyjściem, ponieważ podróż nim trwa znaczni krócej, do dyspozycji maluch jest dwoje rodziców, więc mogą się nimi zajmować na zmianę. Pamiętajmy tylko, aby maluchowi zabrać do samolotu jakieś zabawki, które go zajmą w czasie lotu. Bardzo ważne jest także mleko oraz pampersy. Jeśli lecimy do ciepłych krajów, to nie możemy zapomnieć kremy z filtrem, który ochroni dziecko przed słońcem.