Post

Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.2Mimo iż niektórzy z nas bardzo lubią swój kraj, a nawet go kochają, to bardzo często mamy ochotę odwiedzić jakiś inny, który ma nie tylko inny klimat, ale także kulturę oraz ludzi. Ciągnie nas zwykle do krajów, które kuszą nas lazurowymi wybrzeżami, złotymi plażami oraz wieloma atrakcjami.

Jednak nie zawsze praca daje nam możliwość takiego wyjazdu. Jeżeli wybieramy się po raz pierwszy, to nie możemy się doczekać, aż w końcu dostaniemy urlop. Jednak czasami pojawiają się pewne komplikacje. Dotyczą one szczególnie kwestii urlopu. To właśnie on bardzo często psuje nam wszystkie wszystkie plany. Nie chodzi konkretnie o sam urlop, ale o jego termin. Jeżeli się okaże, że dostaniemy go w okresie zimowym na przykład w lutym czy w styczniu, to będziemy załamani, ponieważ nasz plany się rozsypują. Ale czy aby na pewno? Są przecież takie kraje, które w czasie, kiedy u nas jest zima, mają lato. Jest wtedy tam pora sucha, piękna a pogoda, bezchmurne niebo. Jeśli pojedziemy np. do Tajlandii w okresie od maja do sierpnia, to trafimy na najniższe ceny w hotelach, ale także częste biurze, krótki czas nasłonecznienia oraz na wzburzone fakle oceanu, w których pływanie jest niemożliwe, a nurkowanie tym bardziej. Dlatego jeśli okaże się, że mamy w innym terminie urlop, to nie ma się, co załamywać tylko poszukiwać takiego miejsca, w którym w tym okresie jest ciepło.

Niezbędne informacje

Jeżeli to jest Twój pierwszy lot, to powinieneś wiedzieć kilka rzeczy, które Ci go ułatwią. W poprzednim artykule części się dowiedziałeś, a więc kolej na następną. Bardzo ważną rzeczą podczas długiego lotu jest to, jak się ubierzemy. Nie powinniśmy lecieć w jeansach i niewygodnej bluzce, ponieważ będzie nam to sprawiać trudności z ułożeniem się w samolocie. Pamiętaj, aby do podręcznego bagażu wsadzić coś ciepłego, ponieważ w samolocie może działać klimatyzacja, więc będzie zimno. Jeżeli zamierzasz używać telefonu, to włącz na nim tryb samolotowy, aby nie zakłócał on pracy urządzeń, które na pokładzie się znajdują.

Słyszałeś, że nie możesz wziąć jedzenia na pokład? Jest to nieprawda. Jeżeli chcesz sobie wziąć bułkę czy kanapkę, to musisz postarać się, aby nie byłą on a krusząca się. Możesz też wziąć ze sobą różnego rodzaju ciastka, orzeszki itp. ale muszą być one w oryginalnym opakowaniu producenta. Warto wziąć ze sobą również cukierki, które odetkają nasze uszy w czasie lotu. Jeśli zaczniemy się wznosić na wysokość, to taka reakcja jest normalna. Pomaga na to także łykanie śliny. Jeżeli boisz się latać i masz dolegliwości żołądkowe, to przed lotem zadbaj o to, aby dobrze się wyspać i zjeść lekki posiłek.