Post

Ubezpieczenia przed podróżą za granicęPlanujesz zrobić sobie wakacje? Jeśli tak, to z pewnością przemyślałaś już kwestię urlopu oraz dogadałaś się w tej sprawie z szefem. No właśnie i tutaj pojawia się problem. Urlop nie zawsze dostaniemy wtedy, kiedy chcemy. Może się okazać, że wtedy w firmie będzie jakiś wanny okres i nie uda nam, się dostać nawet dwóch dni, nie mówiąc już o dwóch tygodniach.

Dlatego wakacje trzeba planować tak, aby się nam one zgrały wraz z urlopem. Ale co jeśli chcesz wyjechać nad morze, a urlop dostaniesz w lutym? Zapewne nic nie będzie z wakacji, bo na śniegu opalać się nie będziemy. Wtedy zaczyna się problem oraz zły humor przez cały okres wolnego i zamiast spędzać miło czas, to na wszystkich krzyczymy. Ale czy chociaż raz pomyślałaś o tym, żeby nie ograniczać się do naszego kraju i pojechać gdzieś gdzie w lutym jest 30 stopni, ale nie na minusie tylko ciepła? Może i pomyślałaś, ale przecież wakacje za granic są drogie a w tropikach to już w ogóle majątek. I tu się mylisz, ponieważ niekiedy za śmiesznie małe kwoty możemy polecieć do ciepłych krajów, jeśli tylko uda nam się znaleźć odpowiednią ofertę.

Jednak, aby taka okazję złapać musimy być na bieżąco. Nie oznacza to, że mamy siedzieć cały dzień przed komputerem i przeszukiwać ofert, ale żeby każdego dnia siąść 10 minut i przez ten czas przejrzeć wszelkie promocje. Jeśli uda Ci się znaleźć taką okazję, to musisz wybrać się jak najprędzej do szefa, aby zapowiedzieć swój urlop.

Podróżny zawrót głowy

W całym szale pakowania się na wymarzona wycieczkę, może się okazać, że zapomnieliśmy bardzo ważnej rzeczy. Chodzi o ubezpieczenie. Niewiele osób myśli o nim w czasie pobytu za granicę czy nawet podczas pakowania się, a gra ono bardzo ważna role. Przede wszystkim, powinnaś się przed wyjazdem zorientować czy w kraju, do jakiego jedziesz mogą Cię nagle spotkać niespodziewane wydatki jak na przykład koszty, które związane są z leczeniem np. kiedy zachorujesz w danym kraju, opłaty za transport medyczny do kraju – jeśli zostałabyś ciężko ranna, koszty poszukiwań w razie gdybyś zaginęła w górach czy w morzu, koszty, jakie mogą Cię czekać w związku z naprawą zepsutego sprzętu lub wypożyczenia zastępczego, koszty w razie zaginięcia Twojego bagażu, utrata dokumentów oraz kart płatniczych.

Biorąc pod uwagę fakt, że któraś z sytuacji może Cię spotkać powinnaś być ubezpieczona na czas podróży. Dzięki temu unikniesz potężnych kosztów np. leczenia czy transportu. Takie przypadku zdarzają się rzadko, ale lepiej być zabezpieczonym i spokojnie spędzić wakacje z myślą, że nie zbankrutujesz.