Post

Najwyżej oceniane atrakcje turystyczne w Chiang MaiChiang Mai jest w istocie drugim, najważniejszym miastem Tajlandii. Mniejszą i bardziej zrelaksowaną odpowiedzią na szaleństwo Bangkoku. Było kiedyś stolicą Królestwa Lanny, a teraz zajmuje ważne miejsce na turystycznej mapie Tajlandii. W mieście jest energia, która przyciąga tych, którzy je odwiedzają. Nieważne czy szukają wędrówki po górach, czy duchowego przebudzenia podczas podróży od świątyni do świątyni. Chiang Mai oferuje mnóstwo atrakcji, od lekcji gotowania pysznych tajskich dań, przez wizyty w licznych świątyniach, po poznawanie fascynującej kultury. Poza jego granicami możemy znaleźć naturalne krajobrazy, niezwykłą przyrodę i niepowtarzalne społeczności ukryte głęboko w górach.

Wat Prathat Doi Suthep
To obowiązkowy punkt wizyty w Chiang Mai. Buddyjskie sanktuarium Wat Doi Suthep posiada wiele posągów i wizerunków Buddy i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Możemy dotrzeć do świątyni, wspinając się na szczyt świątynnej góry. Wysiłek z pewnością się opłaci. U podnóża schodów prowadzących do świątyni pełno jest sprzedawców oferujących pamiątki, antyki oraz przekąski. Trzeba uważać podczas wspinaczki, ponieważ schody są strome.

Wejścia do świątyni strzegą posągi dwóch demonów. Zwykle tylko dwie z sześciu bram prowadzących do galerii i chedi są otwarte. Galeria jest ozdobiona posągami Buddy w stylu Chiang Mai i Sukhothai. Świątynia sama w sobie jest niezwykle zdobna, z wieloma wizerunkami Buddy oraz szczegółowymi posągami smoków i słoni. W obiekcie znajduje się także małe muzeum.

Doi Inthanon
Jest to najwyższy szczyt w Tajlandii, a park narodowy, który go otacza może poszczycić się kilkoma naturalnymi cudami. Możemy wybrać się na wędrówkę po górach lub spokojny spacer po parku. Czeka na nas kilka wodospadów, plemienne wsi oraz dwie pagody zbudowane na cześć króla Bhumibola Adulyadeja i królowej Sirikit. Dobrym pomysłem jest wynajęcie kierowcy na cały dzień, albo wypożyczenie motocykla, ponieważ nie będziemy w stanie dotrzeć pieszo do wszystkich zakątków parku.

Wat Prasingh
Ta świątynia stoi w samym sercu Starego Miasta, gdzie turyści spędzają najwięcej czasu. Jest to największa świątynia w mieście i pochodzi z 1345 roku, kiedy to starożytny król wybudował ją na cześć swego ojca. Cała struktura świątyni jest imponująca. Najbardziej świętym miejscem jest niewielki budynek zwany Phra Wiharn Lai Kam, zbudowany za panowania króla San Muang Ma. Udajmy się do Wat Prasingh wczesnym popołudniem, a po zwiedzeniu świątyni będziemy mieli okazję pooglądać rynek, poszukać pamiątek i skosztować świeżych soków i herbat.

Elephant Nature Park
Wokół Chiang Mai jest wiele schronisk dla słoni. Sporo jest krytykowanych z powodu złego traktowania zwierząt oraz przepełnienia. Elephant Nature Park nie jest jednym z takich miejsc. Zaprasza gości do spędzenia czasu na wolontariacie, pomocy w karmieniu słoni oraz kąpieli w rzece. Wiele słoni, które tutaj trafiają wcześniej było wykorzystywanych do pokazów w pseudoschroniskach. Na terenie parku przestają być „pracownikami”. Podchodzi się do nich z ogromną troskliwością i szacunkiem. Dzień spędzony w Elephant Nature Park z pewnością może należeć do jednych z ciekawszych doświadczeń podczas pobytu w Tajlandii. Można tu zarówno pobyć blisko tych niezwykłych i rozczulających zwierząt, jak i dowiedzieć się więcej o ich sytuacji. Koszt pobytu w tym miejscu obejmuje transport i lunch, a pieniądze przeznaczane są na utrzymanie terenu parku i zapewnienie jak najlepszej opieki jego podopiecznym.