Post

Bangkok i jego atrakcjeBangkok jest niezwykle zróżnicowanym i bardzo sensualnym miastem. Jest hałaśliwy, zatłoczony, kolorowy, ekscytujący oraz irytujący jednocześnie. Egzotyczne zapachy przeplatają się w nim z niezwykłymi zabytkami. To miasto o wielu warstwach, które trzeba zbadać, aby odkryć jego tajemnice. Jeśli planujemy podróż do Bangkoku powinniśmy upewnić się, że będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć niektóre ze skarbów i miejsc, które są ikoną Bangkoku.

Wielki Pałac
Jeśli planujemy odwiedzić tylko jedną z głównych atrakcji turystycznych w Bangkoku, to z pewnością powinien to być Wielki Pałac. Budowla jest tak spektakularna, że mogłaby zepsuć najbardziej dekadenckich współczesnych monarchów. W obrębie kompleksu pałacowego znajduje się także świątynia Wat Phra Kaew, z niezwykłym Szmaragdowym Buddą.

Wybudowany w 1782 r. Pałac Wielki przez wiele pokoleń był rezydencją władców Tajlandii. Obecnie pełni funkcję reprezentacyjną. Używany jest podczas ważnych ceremonii i przyjmowania szefów państw. Ubierzmy się skromnie podczas wizyty w Pałacu, pamiętając o zakryciu ramion i nóg. Na zwiedzenie całego kompleksu potrzebujemy około pół dnia. Najlepiej wynająć przewodnika. Bez niego łatwo pominąć ważne miejsca.

Wat Pho
Położona na południe od Wielkiego Pałacu, Wat Pho stanowić może fantastyczne uzupełnienie wycieczki. Ta wyjątkowa świątynia została zbudowana przez króla Ramę I i jest najstarszą budowlą tego typu w Bangkoku. Od dawna uważano ją za miejsce uzdrowień. Znajduje się tu szkoła medycyny naturalnej, w której możemy skorzystać z tradycyjnego tajskiego masażu. Dzisiaj Wat Pho jest najbardziej znana z posągu Leżącego Buddy, nazywanego również Odpoczywającym Buddą. Posąg jest ogromny. Liczy 45 m długości i 15 m wysokości. Trudno jest go całego objąć wzrokiem. Podeszwy stóp, inkrustowane są niezliczoną ilością cennych kamieni.

Muzeum Narodowe i Pałac Wang Na
Miłośnicy historii nie mogą pominąć Muzeum Narodowego znajdującego się w Bangkoku. Na jego zwiedzanie warto przeznaczyć co najmniej pół dnia, jeśli nie więcej. Do połowy lat siedemdziesiątych był to jedyne muzeum w Tajlandii, co tłumaczy, dlaczego jego kolekcja jest tak duża. Na szczęście, prawie każdy eksponat jest oznaczony w języku tajskim i angielskim, a wycieczki z przewodnikiem są również oferowane w języku angielskim, więc nie przegapimy żadnej z fascynujących ekspozycji.

Stary pałac Wang Na zbudowany przez Ramę I wygląda dokładnie tak, jak na samym początku i stanowi świadectwo tajskiej historii. Odwiedzający mogą zobaczyć liczne eksponaty o charakterze religijnym i ceremonialnym, ceramikę, broń, instrumenty muzyczne, a także imponujący zbiór figurek Buddy podzielonych według okresu, z którego pochodzą.

Rynek Chatuchak
To największe na świecie targowisko otwarte jest w Bangkoku przez weekend. Znajdziemy tutaj wszystko, od biżuterii i ikon religijnych, przez zwierzęta, po pyszne uliczne potrawy. Na Rynku Chatuchak mieści się aż 15 000 stoisk, oferujących niemal wszystko, o czym możemy marzyć! To idealne miejsce, aby niepostrzeżenie wmieszać się w tłum mieszkańców i zanurzyć się w codziennym życiu tajskim. Żeby zobaczyć rozmaite atrakcje rynku, musimy spędzić tu cały dzień, a i tak wiele rzeczy umknie naszej uwadze. Właściwie z każdą kolejną wizyta można odkryć tu coś zupełnie nowego i zaskakującego. Lokalne targowiska wiele mówią o mieszkańcach kraju oraz jego tradycjach. Jednym ze zwyczajów obowiązujących na Chatuchak jest targowanie się ze sprzedawcami. Podobnie jest zresztą na innych lokalnych targowiskach i ulicznych straganach Bangkoku i całej Tajlandii.